Roksana Białek

Roksana Białek

 

 

"Taka malutka, a wielkość się w niej zaczyna objawiać..." - Zorza Sędzicka

Roksana Białek reprezentuje Centrum Kultury Gminy Ustka, jest uczennicą gimnazjum - ZSS w Objeździe, mieszka w Machowinku.

Drobna, malutka dziewczynka - "pierwszoklasistka"- swoim wyjątkowo wdzięcznym uśmiechem i chęcią śpiewania przykuła uwagę przyszłej opiekunki. Pod koniec roku szkolnego miała swój pierwszy występ okraszony łzami lęku i tremy. Od tej chwili śpiew stał sie żywiołem dziecka. Wkłada wiele pracy w rozwijanie swych zamiłowań. Bardzo wiele...
Dziś jest już gimnazjalistką, a Jej dorobek wokalny jest ogromny: śpiewa solowo, w duecie ("Duo") i w zespołach (wcześniej "Na opak", i "Bez nazwy", obecnie "Pomorzacy" i "Babiniec").
Nadal na scenie zachwyca drobną (choć już wyższą) postacią i czarującym uśmiechem... I ten śpiew...Repertuar wykonywany przez Roksankę jest niezwykle bogaty. Obok pieśni polskich pojawiają sie pieśni rosyjskie i angielskie. Tematycznie repertuar obejmuje: pieśni patriotyczne, liryczne, zaangażowane, popularne przeboje, szanty, pieśni żeglarskie i morskie, poezja śpiewana, kolędy i pastorałki, pieśni religijne, dziecięce i młodzieżowe, a nawet ludowe....


Niewielka część wykonywanych utworów została zarejestrowana na.....płytach CD i filmikach...  Jest też wiele zdjęć, dyplomów, pucharów i nagród stanowiących świadecto siedmioletniej pracy...
Roksanka jest pięknym przykładem dziecka z pasją, dbającego o własny rozwój... Ma w tym ogromne wsparcie swych rodziców, którzy dumni z Jej postępów, nie szczędzą sił ani czasu, by córka mogła pięknie śpiewać. Razem z Nią przemierzają "szlak" zajęć, występów, wyjazdów na konkursy, przeglądy, festiwale. Również - jak córka - są przykładem postawy rodziców zatroskanych o rozwój dziecka.
Po siedmiu latach pracy trudno zliczyć ilość konkursów i imprez, których Roksanka uczestniczyła.

 

Co roku pojawia się na:
- Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Faworyci Lata" w Rowach,
- ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych przeglądach kolęd i pastorałek,
- wojewódzkich, powiatowych festiwalach szant i piosenek morskich,
- wojewódzkich, powiatowych konkursach piosenek dziecięcych i młodzieżowych ("Rytm i melodia", "Idzie wiosna"),
- wojewódzkich konkursach piosenki rosyjskiej i angielskiej,
- spotkaniach z piosenką nie tylko religijną,
- regionalnych konkursach piosenki religijnej,
- wojewódzkich konkursach poezji i prozy polskiej - poezji śpiewanej,
- przeglądach poezji śpiewanej,
- wojewódzkich, powiatowych i gminnych konkursach piosenki patriotycznej...etc.

 

Konkursy i przeglądy przyniosły Roksance wiele satysfakcji i ogromną ilość wysokich lokat. Za swe osiągnięcia kilkakrotnie otrzymała stypendium p. Wójt Gminy Ustka.
Swym śpiewem starała się uatrakcyjniać wiele imprez szkolnych i środowiskowych (gminnych i powiatowych). Wśród nich wymienić można:
- Dni Edukacji Narodowej, Wigilie środowiskowe, Zaduszki, Dni Seniora, wspólne kolędowania, imprezy środowiskowe upamiętniające święta, "czyjąś działalność", Dożynki, Dni ziemniaka, projekty artystyczne ("Bułat Okudżawa", "Włodzimierz Wysocki", Sergiusz Jesienin"), imprezy świetlicowe i biblioteczne, Jarmark Gryfitów, festyny ludowe i miejskie, imprezy organizowane podczas lata w Rowach, Dębnicy Kaszubskiej, występy dla wczasowiczów w ośrodku wczasowym....etc. Nie sposób tego wszystkiego wymienić.

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.