Biblioteka w Objeździe

Biblioteka w Objeździe

Godziny otwarcia:

Poniedziałek    12:00 - 19:00

Wtorek             12:00 - 19:00

Środa               12:00 - 19:00

Czwartek          12:00 - 19:00

Piątek               12:00 - 19:00

Regulaminy Gminnej Biblioteki Publicznej w Objeździe:


Cennik opłat i usług  świadczonych w Bibliotece Publicznej w Objeździe:

 

Dowiedz się gdzie honorowana jest karta " Z Bibliteką do Kultury"

 

 

AKCJA WOLONTARIUSZY: " Książka do domu".

Lubicie państwo czytać, a z powodów zrowotnych lub wieku nie macie państwo możliwości skorzystania z wypożyczalni? Posimy o kontakt z biblioteką w Objeździe a książka napewno trafi do państwa domu.

Kto pomaga? Wolontariusze wspierający pracę biblioteki w Objeździe wystąpili z tą cenną inicjatywą.

Kto może skorzystać? Osoby starsze, które z powodu wieku lub dolegliwości nie mogą przyjść do biblioteki. Akcja skierowana jest (na razie) do mieszkańców Objazdy.

Co należy zrobić? W godz. 12.00-19.00 wystarczy zadzwonić do biblioteki w Objeździe pod nr (59)814 24 24. Bibliotekarz wypyta Państwa o adres, preferencje czytelnicze i inne dane oraz poinformuje, jak i kiedy nastąpi udostępnienie książki.

 

W listopadzie w Bibliotece odbyła się zabawa Andrzejkowa. Na dzieci czekały ciekawe zabawy, wróżby i poczęstunek. Wszyscy poznali imiona swoich przyszłych współmałżonków a także swoją przyszłość. 

Świąteczne spotkanie dziecięcego DKK 17 grudnia 2019 r , odbyło się przedświąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. W wyjątkowej atmosferze przełamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy nasze ulubione kolędy i pastorałki. Nie zabrakło też czytania wzruszającego opowiadania pt.,:"Trochę wieczności dla Gwiazdora", a na zakończenie rozwiązaliśmy świąteczną krzyżówkę. 

Styczniowe spotkanie dziecięcego klubu DKK.  21 stycznia 2019 r, książka Marcina Pałasza pt. :"Wszystko zaczyna się od marzeń" skłoniła nas do rozmowy na temat naszych marzeń. Czy nasze pragnienia są zawsze dobrze przemyślane? Gdy nasze marzenia są globalne i dotyczą otaczającego nas świata, czy nie jest tak, że to co dla nas jest dobre dla innych może być utrapieniem? Pojawiły się trudne tematy i niezwykle mądre wnioski z dyskusji. W drugiej części spotkania postanowiliśmy uczcić Dzień Babci i Dziadka tworząc ich rysopis, rozmawiając o ich zaletach i wadach, a także o tym jak możemy odwdzięczyć się swoim dziadkom za opiekę i miłość. Przede wszystkim nigdy o nich nie zapomnieć Na koniec wykonaliśmy florystycznych upominek dla naszych ukochanych Seniorów ♥️

Literacki Bal Karnawałowy Dyskusyjnego Klubu Książkii. Czy tańce i literatura mogą tworzyć zgrany duet? Okazuje się, że tak.‼️
W poniedziałek, 28 stycznia br., odbyło się niekonwencjonalne spotkanie DKK dla dorosłych. Najpierw dyskutowaliśmy o burzliwej i zmieniającej nasz cały, dotychczasowy świat, miłości. Do tej rozmowy skłoniła nas lektura autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pt.,: "Brudny świat". A następnie w rytm muzyki disco poddaliśmy się karnawałowym pląsom i wygibasom.
Zabawa była przednia.

Ferie w Bibliotece rozpoczęliśmy od książki Sławomira Grabowskiego "Przygody Kota Filemona" , do której robiliśmy koty z plasteliny i rysowaliśmy bohaterów lektury. Następnie mogliśmy spędzić czas z "gumkami loom bands" i tworzyć ozdoby na ręce. Zapraszamy na kolejne spotkania do Biblioteki od 11:00 do 13:00

NAGRODY W KONKURSIE CZYTELNIKA ROKU 2018 ROZDANE

Na samym początku bibliotekarka Beata Bednarczyk powitała wszystkich gości i powiedziała kilka słów na temat konkursu "Czytelnik Roku". Najważniejszym celem konkursu jest promocja czytelnictwa, utrwalenie nawyku obcowania z książką, rozwój emocjonalny poprzez literaturę. Podstawowym kryterium oceny i w związku z tym przyznanie tytułu najlepszego Czytelnika Roku jest największa ilość przeczytanych książek, popularyzowanie książki i czytelnictwa, udział w imprezach czytelniczych biblioteki, terminowość oddawania książek, dbałość czytelnika o wypożyczone książki. 

W dalszej części spotkania wszyscy z uwagą mogli wysłuchać recytacji wierszy wykonanych przez dzieci z Objazdy ( Milena Nieźwińska, Liliana Kargul, Adam Przystawski i Michał Bednarczyk). Następnie dwie miejscowe solistki Anna  Kuźmińska i Małgorzata Kargul wykonały piosenki (Andrzej Zaucha "Alibaba", Filipionki "Batumi"), a tym samym uatrakcyjniły całą imprezę

Po wsszystkich występach nadszedł najważniejszy moment...

Laureaci konkusu niemal w komplecie przybyli do biblioteki zastanawiając się kto z nich przeczytał największą ilość książek. Wszelkie wątpliwości rozwiała Pani Dyrektor Centrum Kultury Gminy Ustka - Renata Świąder- Pijanowska, która wręczyłą dyplomy i przepiękne nagrody książkowe. Na koniec wszyscy mogli miło spędzić czas przy słodkim poczęstunku i podyskutować o nowościach w literaturze.

 

W kategorii 14 - 17 lat

I miejsce  - Joanna Bagniuk 84 książki

II miejsce - Klaudia Dudka - 22 książki

III miejsce - Tomasz Skrzypiec -  17 książek

 

W kategorii dorośli

I miejsce - Krystyna Nielepkiewicz - 125 książęk

II miejsce - Krzysztof Cieślik  - 121 książek

III miejsce - Bożena Kazimierczak  - 107 książek

Wyróżnienie - Roman Grudniewski - 85 ksiązek

Praca w Bibliotece wre. Tuż przed świętami dzieci tworzą Pisanki Wielkanocne.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH .

 W dniu 29 kwietnia 2019 roku odbyło się spotkanie z klubowiczami DKK.  Rozmawialiśmy na temat książki Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia". Jest to opisany przepięknym językiem przejmujący obraz związku z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym. Najważniejszą wojnę - wojnę o miłość, rodzinę i życie - musieli stoczyć między sobą

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.