Biblioteka w Objeździe

Biblioteka w Objeździe

 

Godziny otwarcia:

 

Poniedziałek    12:00 - 19:00

Wtorek             12:00 - 19:00

Środa               12:00 - 19:00

Czwartek          12:00 - 19:00

Piątek               12:00 - 19:00

 

telefon (59)814 24 24

  Regulaminy Gminnej Biblioteki Publicznej w Objeździe:

Cennik opłat i usług  świadczonych w Bibliotece Publicznej w Objeździe:

 

Dowiedz się gdzie honorowana jest karta " Z Bibliteką do Kultury"

 

 

AKCJA WOLONTARIUSZY: " Książka do domu".

Lubicie państwo czytać, a z powodów zdrowotnych lub wieku nie macie Państwo możliwości skorzystania z wypożyczalni? Prosimy o kontakt z biblioteką w Objeździe, a książka na pewno trafi do państwa domu.

Kto pomaga? Wolontariusze wspierający pracę biblioteki w Objeździe - wystąpili z tą cenną inicjatywą.

Kto może skorzystać? Osoby starsze, które z powodu wieku lub dolegliwości nie mogą przyjść do biblioteki. Akcja skierowana jest (na razie) do mieszkańców Objazdy.

Co należy zrobić? W godz. 12.00-19.00 wystarczy zadzwonić do biblioteki w Objeździe pod nr (59)814 24 24. Bibliotekarz wypyta Państwa o adres, preferencje czytelnicze i inne dane oraz poinformuje, jak i kiedy nastąpi udostępnienie książki.

czytaj więcej >>> 

 

Nowe książki dla Biblioteki

25.11.2021

Jesteśmy beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.              

Dzięki dotacji mamy możliwość zakupienia nowości wydawniczych.                               

Już teraz Zapraszamy do naszej Biblioteki w Objeździe po Nowości Książkowe.

Kolejny rok z rzędu Biblioteka Publiczna w Objeździe  wzięła udział w zatwierdzonym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu programie „Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRcZ 2.0”. Otrzymaliśmy z niego kwotę w wysokości 10 000 zł.

Z programu płyną korzyści dla wszystkich naszych czytelników, bowiem Dofinansowanie   ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 pozwala na zakup nowości wydawniczych dla najmłodszych, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nowych zbiorach coś interesującego dla siebie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki i ciekawej lektury!

 

CZYTELNIK ROKU - 2023

Rok 2023 w działalności naszych bibliotek zapisał się jeżeli nie złotymi, to co najmniej szlachetnymi zgłoskami. Po pierwsze Centrum Kultury realizowało przez cały rok program BLISKO, współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który zaowocował kilkunastoma wydarzeniami z książką w roli głównej. Po wtóre po wielu miesięcach intensywnego wprowadzania danych, został uruchomiony elektroniczny zintegrowany system biblioteczny MAK+. System umożliwia między innymi tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników, rejestracji wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenia statystyki bibliotecznej. Kolejnym ważnym wydarzeniem było, po wielu latach starań, nadanie bibliotece w Objeździe imienia Romana Zuba, bibliotekarza, społecznika i niezwykle szanowanego lokalnego animatora kultury. Wreszcie dzięki życzliwości wielu sołectw, czyli przekazaniu określonych środków finansowych, w roku 2024 podwojone zostaną wydatki na zakup nowości książkowych. Tradycyjnie w bibliotece w Objeździe odbyła się cykliczna impreza związana z podsumowaniem wyników na najlepszego czytelnika 2023 roku. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem ,,Czytelnicy czytelnikom”, a ważnym jej motywem było ,,Witajcie w naszej bajce”, czyli przypomnienie bajek z dorobku takich autorów jak: J.de Fontain, Aleksander Fredro i Jan Brzechwa. Bajki prezentowane były w wersji śpiewanej i krótkich inscenizacji.Całość dopełnił występ teatrzyku kukiełkowego, w którym dzieci z oddziału przedszkolnego szkoły w Objeździe pod kierownictwem Doroty Luniak,wystawiły autorską ,,Bajkę o kotku Filutku”. Uroczystość była doskonałą promocją czytelnictwa, a finałem zaś o co zadbały bibliotekarki i autorka scenariusza Zorza Sędzicka, wręczenie nagród najlepszym czytelnikom przez wójt Annę Sobczuk-Jodłowską. Słowa podziękowania należą się także Wiesławie i Aleksandrze Kuczun, Maryli Teresińskiej, Katarzynie Stoli oraz Tomaszowi Horbaczowi za perfekcyjne nagłośnienie imprezy.

 

Kategorie:

 

Dzieci w wieku od lat 4 do 10 lat:

I miejsce Jan Czaja (81 przeczytanych książek),

II miejsce - Hania Czaja (79 przeczytanych książek),

III miejsce - Majka Dziedzic (44 przeczytanych książek),

Wyróżnienie – Hubert Wawrzyniak (34 przeczytanych książek i Zuzanna Kozub ( 27

przeczytanych książek).

Młodzież w wieku od 11 do 15 lat:

I miejsce – Michał Bednarczyk (53 przeczytanych książek),

II miejsce – Lena Olejnik (34 przeczytanych książek),

III miejsce Adam Przystawski (29 przeczytanych książek).

Dorośli:

I miejsce - Bożena Kaźmierczak (136 wypożyczonych książek),

II miejsce – p. Danuta Kruszewska (109 przeczytanych książek) i p. Magda Olejnik

(109 przeczytanych książek),

III miejsce - Barbara Cheda ( 107 przeczytanych książek)

Godziny pracy biblioteki w okresie od 02 sierpnia do 20 sierpnia 2021r.

Godziny pracy biblioteki w okresie od 28 czerwca do 30 lipca 2021r.

 

Wyniki konkursu plastycznego ,,Portret moich Dziadków”

Wreszcie nadszedł, długo oczekiwany, dzień ogłoszenia wyników w konkursie plastycznym ,,Portret moich Dziadków”, którego organizatorem było Centrum Kultury Gminy Ustka, a precyzyjniej rzecz ujmując Panie z Biblioteki Publicznej w Objeździe. Na wyniki z niecierpliwością czekali przede wszystkim bohaterowie nadesłanych prac czyli Babcie i Dziadkowie, a także dzieci, ich rodzice oraz nauczyciele. Ostatecznie ocenie jury zostało poddanych 88 prac, z których 42 były dziełem przedszkolaków, a 46 autorstwa uczniów z klas I – III, w zdecydowanej większości ze szkół w Objeździe i Zaleskich. Godny podkreślenia jest fakt, że oprócz bardzo satysfakcjonującej organizatora ilości prac, także poziom ich wykonawstwa, użycie różnorodnych technik, pomysłowość w przedstawieniu swoich Babć i Dziadków, mówiąc krótko zachwycił jury. Prace oceniało jury w składzie:

Sandra Winnicka – Dyrektor Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku

Zbigniew Podolak – Centrum Kultury Gminy Ustka oraz

Paulina Kalina – animator kultury

Po bardzo długiej i wnikliwej ocenie postanowiono w kategorii przedszkolaków  nagrodzić:

I miejsce – Martyna Szewczak (6 lat) SP Zaleskie

II miejsce – Jagoda Suchecka (5 lat) SP Zaleskie

III miejsce – Karina Śmiechura (5 lat) SP Zaleskie

                    i Aleksandra Czerwińska (5 lat) SP Zaleskie

Wyróżnienia:

Szymon Tomalski (4 lata) SP Objazda

Liliana Penk (4 lata) SP Objazda

Hanna Czaja (4 lata) SP Objazda

Nagrodę specjalną przyznano Oskarowi Maksymiukowi (2,5 lat) SP Objazda

 

W kategorii szkół podstawowych klas I – III

I miejsce – Nadia Aczkiewicz (10 lat) SP Objazda

I miejsce – Michalina Salwowska (7 lat) SP Objazda

II miejsce – Szymon Maksymiuk (8 lat) SP Objazda

II miejsce – Dominik Sawicki (8 lat) SP Objazda

III miejsce – Kacper Kolasiński (8 lat) SP Objazda

Wyróżnienia:

Adrianna Basiak (7 lat) SP Objazda; Zosia Małkowska (7 lat) SP Zaleskie; Hanna Klusek (9 lat) SP Zaleskie

Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali drobne nagrody rzeczowe i upominki, zaś wszyscy okolicznościowe dyplomy. Organizator serdecznie dziękuje nauczycielom bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu. Prace konkursowe można podziwiać w Bibliotece w Objeździe oraz w fotogalerii zamieszczonej na stronie internetowej i facebookowej CKGU.

W listopadzie w Bibliotece odbyła się zabawa Andrzejkowa. Na dzieci czekały ciekawe zabawy, wróżby i poczęstunek. Wszyscy poznali imiona swoich przyszłych współmałżonków a także swoją przyszłość. 

Świąteczne spotkanie dziecięcego DKK 17 grudnia 2019 r , odbyło się przedświąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. W wyjątkowej atmosferze przełamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy nasze ulubione kolędy i pastorałki. Nie zabrakło też czytania wzruszającego opowiadania pt.,:"Trochę wieczności dla Gwiazdora", a na zakończenie rozwiązaliśmy świąteczną krzyżówkę. 

Styczniowe spotkanie dziecięcego klubu DKK.  21 stycznia 2019 r, książka Marcina Pałasza pt. :"Wszystko zaczyna się od marzeń" skłoniła nas do rozmowy na temat naszych marzeń. Czy nasze pragnienia są zawsze dobrze przemyślane? Gdy nasze marzenia są globalne i dotyczą otaczającego nas świata, czy nie jest tak, że to co dla nas jest dobre dla innych może być utrapieniem? Pojawiły się trudne tematy i niezwykle mądre wnioski z dyskusji. W drugiej części spotkania postanowiliśmy uczcić Dzień Babci i Dziadka tworząc ich rysopis, rozmawiając o ich zaletach i wadach, a także o tym jak możemy odwdzięczyć się swoim dziadkom za opiekę i miłość. Przede wszystkim nigdy o nich nie zapomnieć Na koniec wykonaliśmy florystycznych upominek dla naszych ukochanych Seniorów ♥️

Literacki Bal Karnawałowy Dyskusyjnego Klubu Książkii. Czy tańce i literatura mogą tworzyć zgrany duet? Okazuje się, że tak.‼️
W poniedziałek, 28 stycznia br., odbyło się niekonwencjonalne spotkanie DKK dla dorosłych. Najpierw dyskutowaliśmy o burzliwej i zmieniającej nasz cały, dotychczasowy świat, miłości. Do tej rozmowy skłoniła nas lektura autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pt.,: "Brudny świat". A następnie w rytm muzyki disco poddaliśmy się karnawałowym pląsom i wygibasom.
Zabawa była przednia.

Ferie w Bibliotece rozpoczęliśmy od książki Sławomira Grabowskiego "Przygody Kota Filemona" , do której robiliśmy koty z plasteliny i rysowaliśmy bohaterów lektury. Następnie mogliśmy spędzić czas z "gumkami loom bands" i tworzyć ozdoby na ręce. Zapraszamy na kolejne spotkania do Biblioteki od 11:00 do 13:00

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.