Grabno

Świetlica w Grabnie

Adres: Pałacowa 14

Instruktor świetlicy: Ewa Chilońska

Telefon: 668 038 580

Zajęcia świetlicowe

Poniedziałek
Środa
Piątek

Sobota

17.00 - 18.00
16.30 - 18.00
16.00 - 18.00

14.00 - 17.00

 

 

Zajęcia fitness:

Wtorek    18:45

 

 

 

 

 

W piątek 22.02 w godzinach popołudniowych w Świetlicy Wiejskiej w Grabnie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy na początku zrobili maski karnawałowe rodem z Wenecji przy okazji słuchając skąd wziął się karnawał i jak jest obchodzony w innych krajach. Później bawili się przy muzyce i słodkim poczęstunku. Przeprowadzone zostały konkursy z nagrodami takie jak krzesełka czy „wyścigi owocowe" oraz zabawy wycieczka do ZOO czy cyrku. Wśród dzieci – przebierańców zostali wybrani Król i Królowe Balu, na zakończenie wszyscy zatańczyli z balonami. Dzieciom bardzo spodobały się konkursy i nagrody, które ufundowała Pani Danuta Charko, Radna z Zimowisk. 

W sobotę przed świętami wielkanocnymi na świetlicy wiejskiej zostało zorganizowane spotkanie, podczas którego upiekliśmy babkę wielkanocną według babcinego przepisu oraz wykonaliśmy pisanki metodą batikową. W trakcie prac toczyły się rozmowy dotyczące obrzędów i tradycji związanych z Wielkanocą, potraw oraz metod ozdabiania wydmuszek czy jaj gotowanych. Babka smakowała a pisanki barwnie umalowane trafiły do koszyczka wielkanocnego na święconkę. 

 

 

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.