ELIMINACJE ŚRODOWISKOWE 41. POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI POLSKIEJ

 

Eliminacje gminne 41 Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Polskiej odbyły się w świetlicy w Zaleskich. Organizatorowi konkursu, czyli Centrum Kultury Gminy Ustka, przyświecały takie nadrzędne wartości jak: popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej oraz stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy i sztuką interpretacji. Uczestnicy konkursu, a stanowili je uczniowie szkół podstawowych z Zaleskich i Charnowa rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Szkoda, że w tym roku zabrakło uczniów ze szkoły w Objeździe. Na scenie świetlicy wiejskiej w Zaleskich zaprezentowano wybrane fragmenty prozy i utworów poetyckich. Magda Wójcik z SP Charnowo wykonała utwór ,, Jesienna zaduma” w kategorii poezji śpiewanej. Laureatami konkursu zostali:

 

Kategoria dzieci młodsze (I, II, III kl. SP)

wyróżnienie Stanisław Mirota z kl. II SP Zaleskie

III miejsce Natalia Pożdał kl. III SP Charnowo

II miejsce Nicole Niewadził kl. III SP Charnowo

I miejsce Martyna Gontek kl II SP Zaleskie

 

Kategoria dzieci starsze (IV, V, VI, kl. SP)

wyróżnienie: Konrad Mikielski kl. V SP Charnowo

III miejsce: Karolina Sieradzka kl. VI SP Zaleskie

II miejsce: Zofia Małkowska kl. IV SP Zaleskie

I miejsce: Maja Wonitowa kl. V SP Charnowo

 

Kategoria: młodzież (VII, VIII kl. SP)

II miejsce: Lena Adamczewska kl. VII SP Zaleskie

I miejsce: Lena Ziemska kl VII SP Zaleskie

 

Kategoria -poezja śpiewana

I miejsce Magda Wójcik SP Charnowo 

 

Oceny poszczególnych wykonawców dokonało jury złożone w tym roku z Zorzy Sędzickiej, polonistki, wieloletniej instruktorki zespołów wokalnych i solistów oraz Macieja Flisaka, wieloletniego pracownika i animatora instytucji kultury. Przewodnicząca jury Zorza Sędzicka w podsumowaniu imprezy podkreśliła, że wszystkie prezentacje zostały dokładnie omówione. Podziękowała uczniom za ,,prawdziwą ucztę duchową” a ich opiekunom za bardzo dobre przygotowanie swoich podopiecznych do uczestnictwa w konkursie. Dodała także, że,,należy uznać konkurs za świetną imprezę kulturalną, podczas której można było w miłej atmosferze nasłuchać się pięknej poezji i prozy. Mam nadzieję -powiedziała- że spotkanie z prozą i poezją w Zaleskich zaowocuje pasją do ich czytania”. Warto dodać, że zdobywcy 2 pierwszych miejsc otrzymali nominacje do finału powiatowego, który odbędzie się w dniu 3 czerwca w Ośrodku Teatralnym RONDO w Słupsku.

 

 

regulamin

karta zgłoszeń

Klauzula RODO

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.