Babiniec

 

    Zespół „Babiniec” powstał w listopadzie 2006 roku. Opiekunem od początku jego działalności jest p. Zorza Sędzicka. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i różnorodny. "Babiniec" śpiewa piosenki polskie, niemieckie, rosyjskie, a nawet angielskie. Oprócz wykonywanych pieśni sięga po małe formy teatralne, nie wyłączając kabaretu. Na scenie zespół prezentuje pieśni biesiadne i ludowe, popularne przeboje i szanty, kolędy i pastorałki, pieśni religijne i poetyckie, a nawet kabaretowe czy autorskie...

     Zespół „Babiniec” występuje na corocznie organizowanych imprezach środowiskowych: Dni Seniora, Wspólne Kolędowania,Wigilie Środowiskowe i spotkania wielkanocne, Dożynki Gminne i Powiatowe, Majówki wiosenne i festyny ludowe  w rożnych miejscowościach, Festiwal „Kolorowe Anioły.

Dużym wyzwaniem dla zespołu stały się: występ w Teatrze „Tęcza” w Słupsku w spektaklu: ”Proza transsyberyjskiej kolei i małej Żanny z Francji”, uczestnictwo w projektach CKiJR w Słupsku: Włodzimierz Wysocki, Bułat Okudżawa, Siergiej Jesienin, Żanna Biczewska, Noc w Bibliotece,Wielkim sprawdzianem dla zespołu okazały się przeglądy i konkursy:  Powiatowe Przeglądy Kolęd i Pastorałek , Powiatowe i Wojewódzkie Przeglądy KGW, Wojewódzkie Konkursy Piosenki Rosyjskiej,Powiatowe Przeglądy  Zespołów Ludowych, Konkursy Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, na których zespół zdobył wysokie lokaty.    

Zespół reprezentował Gminę Ustka na XXVIII Babiogórskiej Jesieni w  Zawoi i na Targach Rolniczo-Kwiatowych i Pikniku Europejskim w Słupsku w 2014 r. Dwukrotnie pojawił się na Staropolskim Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Starym Polu. W roku 2008 została nagrana płyta z kolędami i pastorałkami „Sercom naszym na uciechę...:

Dużym wyróżnieniem dla zespołu stała się Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczona podczas obchodów 5o - lecia OSP Rowy.

W 2023 roku w ramach działań  Centrum Kultury Gminy Ustka powstała pastorałka i klip. Nagrania dokonanow w Studiu CKGU.

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.