Mieszkanka osiedla Przewłoka. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka i bibliotekarka. Swoją pisarską pasję pielęgnowała latami, pisząc do szuflady. Dopiero na emeryturze odważyła się na publikacje. W 2012 roku rozpoczęła współpracę z kwartalnikiem społeczno – kulturalnym Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja” z siedzibą w jej rodzinnym mieście, Sztumie. Na łamach kwartalnika ukazują się jej krótkie formy prozatorskie, fragmenty powieści, a także wywiad, który przeprowadził z autorką redaktor naczelny, Leszek Sarnowski.
Jej publikacje można również znaleźć w książce Andrzeja Chludzińskiego z Wydawnictwa Jasne, w zbiorze tekstów pt. „ Co najmniej 32 powody, aby pokochać Niemcy”. Głównym przesłaniem autora była chęć pokazania doświadczeń Polaków w kontaktach z Niemkami i Niemcami w kontekście naszej historii i czasów współczesnych.
Jak dotąd, spod jej pióra wyszły cztery powieści obyczajowe. W latach 2014 – 2016 ukazał się trzytomowy cykl ; „Zobaczyć iskry”, „Zatrzymać iskry” i „W cieniu iskier”. Pierwsza część powieści spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i sympatią czytelników powodując, że autorka nie poprzestała na I tomie i rozwinęła niektóre wątki w II i III części.
Jej najnowsza powieść „Łzy starej sosny” ukazała się we wrześniu 2019 r., zyskując ogromne uznanie czytelników, wyrażające się w przychylnych recenzjach i wysokiej sprzedaży, co skłoniło Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, z którym współpracuje autorka, do dodruku.
Autorka w swoich powieściach obyczajowych porusza ważkie problemy ludzi uwikłanych historycznie i emocjonalnie. Czytelnicy i recenzenci podkreślają ponadczasowe wartości prowokujące do głębokich refleksji. Jej książki uczą, bawią i wzruszają do łez.