Czesława Długoszek

Czesława Długoszek, ur. w 1948 r w Objeździe, tam też  mieszka. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim i przez wiele lat pracowała w szkole w Objeździe. Obecnie na emeryturze. Debiutowała na łamach „ Wsi Tworzącej ‘’, związana ze słupską Grupą „ Wtorkowe Spotkania Literackie ‘’. Oprócz wierszy pisuje również reportaże, recenzje i omówienia, które zamieszcza głównie na własnym blogu i w wydawnictwach powiatu słupskiego.Jest autorką " Jeśli będziemy jak kamienie. Reportaże z Objazdy i okolic". 

Spotkanie autorskie z pisarką Czesławą Długoszek.

18 maja 2018 r odbyło sie spotkanie autorskie Pani Czesławy Długoszek dotyczącej jej książki pt.: Jeśli będziemy jak kamienie. Reportaże z Objazdy i okolic ". 

„Jeśli będziemy jak kamienie. Reportaże z Objazdy i okolic” jest owocem wielkiej pracy i pasji, ogromnej, encyklopedycznej wiedzy o lokalnych faktach i sprawach, erudycji i talentu literackiego. To zbiór poruszających dokumentów – spisanych przez pierwszych osadników wspomnień, opracowanych przez autorkę lub relacje z rozmów z nimi przeprowadzonych – oraz kilkadziesiąt niewielkich reportaży, łączących poetyckie impresje z publicystyką i faktograficzną sumiennością. 

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.