Zaleskie

Koło Gospodyń Wiejskich w Zaleskich

Koło Gospodyń Wiejskich w Zaleskich zostało reaktywowane na początku 2013 roku.
Sercem KGW Zaleskie jest 7 dynamicznie działających pań: Daria Gontek, Jola Szejna,  Dorota Brauer, Justyna Sobierańska, Zofia Banasik, Jadwiga Kądziela oraz Bogumiła Głąb.

 

Do głównych celów KGW Zaleskie należą:
a) dbałość o kulturę, tradycję i dziedzictwo kulturowe,
b) aktywizacja mieszkańców wsi,
c) integracja mieszkańców wsi,
d) szerzenie kultury kulinarnej,
e) promocja wsi Zaleskie oraz gminy Ustka,
f) organizacja zabaw.

 

Uczymy, że aktywność społeczna i bezinteresowna praca na rzecz swojego środowiska daje prawdziwą satysfakcję.

Sukcesem naszego Koła są działania na rzecz upowszechniania kultury na wsi, integracja mieszkańców oraz organizacja cyklicznych zabaw andrzejkowych i sylwestrowych, organizacja i pomoc w organizacji festynów rodzinnych i charytatywnych oraz czynny udział w imprezach cyklicznych, jak Dzień Seniora, choinka dla dzieci.

KGW bierze czynny udział w organizowanych konkursach dla kół gospodyń, dzięki czemu do ostatnich osiągnięć można zaliczyć zajęcie III miejsca w konkursie na potrawę wielkanocną 2014, zajęcie II miejsca w konkursie na chleb dożynkowy podczas dożynek gminnych w Wodnicy w 2014 r. oraz III miejsca w konkursie na wieniec dożynkowy podczas obchodów. Kolejne osiągnięcia to I miejsce w konkursie na Babkę ziemniaczaną podczas Dnia Ziemniaka w Objeździ. Nagroda Główna w Gminnym Konkursie na Potrawę Wigilijną (śledź) w 2014r., III miejsce w Gminnym Konkursie Na Najlepszą Potrawę Wielkanocną (baba drożdżowa) w 2015r., I miejsce w Gminnym Konkursie na Palmę Wielkanocną w 2016r.

W 2015r. Koło Gospodyń Wiejskich brało czynny udział w promocji Gminy Ustka w partnerskim mieście Anklam w Niemczech serwując potrawy z ryb.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony na Facebook'u:

https://www.facebook.com/pages/Ko%C5%82o-Gospody%C5%84-Wiejskich-Zaleskie/288411194655467

 

Bliższe informacje:
e-mail: kgw.zaleskie@wp.pl
 

Osiągnięcia KGW Zaleskie.

Znane już w staropolskiej kuchni pierogi z kapustą i grzybami są specjalnością KGW Zaleskie. Flagowa potrawa gospodyń z Zaleskich zajęła I miejsce w konkursie organizowanym w ramach Festynu " Pierogowy Zawrót Głowy " w Grabnie.

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.