Objazda

Koło Gospodarzy Wiejskich w Objeździe

Zespół „Echo Objazdy” działa od 10 lat.  Od 2009 roku instruktorem jest p. Małgorzata Karamańska.

„Echo Objazdy” składa się z  15 osób. Występuje na terenie całego kraju. Koło występuje w Rowach w czasie sezonu, wystawia stoiska gastronomiczne, angażuje się w pracę świetlicy wiejskiej i biblioteki, piekąc ciasta i przygotowując tradycyjne wigilijne potrawy na spotkania opłatkowe.

 

Najważniejszą cechą „Echa Objazdy” jest ogromne poczucie humoru. Zespół wykonuje piosenki biesiadne, kabaretowe, ludowe. Do tego KGW należą panowie, występujący w kabarecie. Do najbardziej spektakularnych numerów należą "Taniec brzucha", Jezioro łabędzie", "Taniec góralski".

 

SUKCESY

Jest laureatem wielu nagród - najważniejsze z nich to:

I miejsce w Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Jezierzycach w 2010 roku

I miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie Pierogowym w 2014 roku w Licheniu

II miejsce w konkursie kabaretowym „Obciach” w 2016r.


I miejsce w Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 15 lutego 2014 roku w Jezierzycach za tablicę o ważnym wydarzeniu w KGW w 2013 roku.

Grand Prix w 2010 roku w Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Jezierzycach i nominacja do etapu wojewódzkiego w Żukowie. Rozgrywki wojewódzkie KGW zostały przerwane z powodu katastrofy smoleńskiej, która miała miejsce w dniu, kiedy zaplanowano turniej.

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.