Joanna Płatwa

Joanna Płatwa

 

Joanna Płatwa reprezentuje Centrum Kultury Gminy Ustka, jest uczennicą gimnazjum - ZSS w Objeździe, mieszka w Wytownie.

Pięknie uśmiechnięta trzecioklasistka wystąpiła w Charnowie na festiwalu piosenki dziecięcej "Gama 2012". W kolorowych kaloszach z parasolką w rączce śmiało przemierzała scenę. Przykuwała uwagę swą barwą głosu. Od nowego roku szkolnego śpiew stał się jej pasją. Wkładała bardzo wiele pracy w rozwijanie swych zamiłowań. Jej dorobek wokalny jest ogromny.

 

Repertuar wykonywany przez Joasię jest niezwykle bogaty i różnorodny - obok pieśni polskich wykonuje wiele pieśni rosyjskich i angielskich. W prezentowanym przez nią repertuarze pojawiają się: pieśni patriotyczne, liryczne, zaangażowane, popularne przeboje, szanty, pieśni żeglarskie i morskie, poezja śpiewana, kolędy i pastorałki, pieśni religijne, dziecięce i młodzieżowe, a nawet ludowe...Część wykonywanych utworów została nagrana na płytach CD. Zdjęcia, dyplomy, puchary i nagrody stanowią świadectwo jej pracy, a jest tego wiele...

 

Asia to piękny przykład dziecka z pasją, czynnie uczestniczącego we własnym rozwoju...Bardzo wspierają ją rodzice, którzy dumni ze swej córki nie szczędzą sił ani czasu, by córka mogła pięknie śpiewać. Razem z Nią przemierzają "szlak" zajęć, występów, wyjazdów na konkursy, przeglądy, festiwale. Również - jak córka - są przykładem postawy rodziców zatroskanych o rozwój dziecka.
W ciągu kilku lat pracy wzięła udział w wielu konkursach i imprezach szkolnych i środowiskowych. Zaliczyć można do nich:
- Międzynarodowy Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Faworyci Lata" w Rowach,
- ogólnopolskie, wojewódzkie, powiatowe i gminne przeglądy kolęd i pastorałek,
- wojewódzkie i powiatowe festiwale szant i piosenek morskich,
- wojewódzkie, powiatowe konkursy piosenek dziecięcych i młodzieżowych ("Rytm i melodia", "Idzie wiosna"),
- wojewódzkie konkursy piosenki rosyjskiej i angielskiej,
- spotkania z piosenką nie tylko religijną,
- regionalne konkursy piosenki religijnej,
- wojewódzkie konkursy poezji i prozy polskiej - poezji śpiewanej,
- przeglądy poezji śpiewanej,
- wojewódzkie, powiatowe i gminne konkursy piosenki patriotycznej...etc.

 

Konkursy i przeglądy przyniosły Joasi sporo satysfakcji i wielką ilość wysokich lokat. Swym śpiewem starała się uatrakcyjniać też wiele imprez szkolnych i środowiskowych (gminnych i powiatowych). Wśród nich wymienić można:
- Dni Edukacji Narodowej, Wigilie środowiskowe, Zaduszki, Dni Seniora, wspólne kolędowania, imprezy środowiskowe upamiętniające święta, "czyjąś działalność", Dożynki, Dni ziemniaka, projekty artystyczne ("Bułat Okudżawa", "Włodzimierz Wysocki", Sergiusz Jesienin"), imprezy świetlicowe i biblioteczne, Jarmark Gryfitów, festyny ludowe i miejskie, imprezy organizowane podczas lata w Rowach, Dębnicy Kaszubskiej, występy dla wczasowiczów w ośrodku wczasowym....etc.

Nie sposób tego wszystkiego wymienić.

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.